Vissezonu riepas vai, piemēram, katrai sezonai paredzētās – rekomendācijas un arī padomi

Auto vadāmība un braukšanas komforts ir atkarīgs jau no tā visa, kādas auto riepas bija piemeklētas. Tomēr, lai sekmētu vislabākos un vēl drošākos braukšanas apstākļus, ir nepieciešams, lai riepas ir atbilstošas Jūsu markas transportlīdzeklim, un apstākļiem, kuros viņas tiek izmantotas. Būtiska ir un sezonalitāte – vasaras riepas un Triangle ziemas riepas savstarpēji ir atšķirīgas. Tomēr, lai veiktu īsto savu izvēli, kad tiks meklētas riepas Rīgā vai arī citviet Latvijas teritorijā, mēģināsim uzzināt vairāk to, kam pievērst īpašu vērību, izvēloties auto riepu pārdevēju, kā arī to pašu riepu īpašības, kurām jāvērš uzmanība.

Riepu specifikācijas, ko tieši jāskatās pirms pirkšanas

Pats galvenais pirms nopirkt auto riepas, ir izlasīt mašīnas ekspluatācijas instrukciju. Ražotājs atspoguļo visas būtiskas auto riepu specifikācijas, kas ievērojami atvieglos Jūsu atrašanu. Ja lietošanas dokumenti nebūs pieejami, varēsiet apskatīties tos auto variantus, kuri jau ir pārdošanā. Parasti vispirms tiek meklētas lētas auto riepas, taču ir rekomendējams apskatīties vidējā segmenta variantus. Šajā gadījumā iet runa par Jūsu aizsardzību, labāk būtu pirkt pārbaudītas riepas. Ražotāji piedāvā ziemas, vasaras riepas, gan vissezonas variantus. Nekļūdīgu riepu atrašana tieši gadalaikam ļauj tikt galā ar dažādiem laikapstākļiem – sniegu, stipru lietu, aukstumu vai tvaikojošu asfaltu. Ziemas riepas ir ļoti mīkstas un arī elastīgas, tāpēc aukstā gaisa temperatūrā tās nepaliek cietas un arī ļoti trauslas. Riepu protektoros ir ļoti daudz palielu šķērsveida rievu, kuras labi noņem pielipušu sniegu kā arī šļakatas. Vasaras riepām ir raksturīgs blīvs savienojums un izturība, arī saskaroties ar svelmainu asfaltu. Vissezonas riepas diezgan augstās temperatūrās diezgan ātri nolietojas, savukārt, gadījumā ja tomēr ir ļoti maza temperatūra, šīs riepas paliek diezgan cietas un vienlaicīgi trauslas. Optimālā temperatūra vissezonas auto riepu ekspluatācijai ir sākot ar 0 līdz pat +15 grādiem pēc celsija. Protektora raksts konkrēti ietekmē automašīnas manevrētspēju un arī vadāmību uz konkrēta ceļa seguma, noteiktā klimatā vai laikapstākļos. Garenie bloki zīmējumā mazina pretestību, mazina trokšņa līmeni un uzlabo stabilitāti. Riepas, kurām ir raksti ar dziļām un vēl platām šķērsveida rievām – ūdens un vēl netīrumi labāk tiek atgrūsti no riepām. Gadījumā ja parādās jautājumi riepu atrašanā, vislabāk griezties pie profesionāļiem.

Riepu garāža vai internetveikals, kurā vietā pirkt riepas un citas detaļas?

Kad tiks izvēlēta riepu noliktava vai arī riepu serviss, ir pāris nianses, kam nepieciešams vērst savu īpašu uzmanību. Nemaz nav nozīmīgi, vai būs Jums vajadzīgas pavisam jaunas riepas vai arī mazlietotas, pirmais, ir jāraugās klientu rekomendācijas. Mūsdienu riepu noliktava ir ar interneta lapu un noteikti būs iespēja uziet atsauksmes vai arī sūdzības tieš‬i par darbinieku darbu. Vēl kāda būtiska lieta ir pakalpojumu piedāvājums – nozīmīgi jau ir, lai šī nemaz nav parasta riepu garāža, taču tiek piedāvāta pat riepu montāža. Viennozīmīgi tas jau ir ērti un laika ziņā ekonomiskāk. Ja tiek nodrošinātas pavisam jaunas riepas, vislabāk būtu, kad atrodami arī lietie diski. Ja tāda veida riepu garāža ir arī serviss vienlaicīgi, būtu jābūt tādam pakalpojumam, piemēram, kā riepu balansēšana. Autoservisam vajadzētu būt tīram un strādājošajam personālam pretimnākošam. Taču ja klientam interesē riepu ražotāji, atsaucīgā autoservisā uzreiz piedāvās visu nepieciešamo informāciju par tiem. Nemaz nav svarīgi nepieciešamas pavisam jaunas auto riepas, vai lietotas, labi speciālisti uzreiz varēs sniegt ieteikumus, lai Jūsu braukšana būtu droša kā arī komfortabla.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *