SUDRABA ROTAS, KAS RADĪTAS LATVIJĀ

Dažāda veida juvelierizstrādājumi vienmēr ir bijuši dāmu vājība jebkurā vēstures laika posmā. Līdztekus tam, ka rotas papildina koptēlu, tās ir arī lieliska investīcija. Ļoti daudzi izvēlas ikdienā valkāt dažādas rotaslietas, jo tās lieliski papildina koptēlu. Juvelieris ir profesija, kas ikdienā strādā ar dažādiem dārgmetāliem un dārgakmeņiem, lai radītu skaistas rotaslietas. Prasmīgam amata meistaram problēmas nesagādās arī rotu pielāgošana vai pat labošana nepieciešamības gadījumā. Lai rotas lietas kalpotu gana ilgi un nezaudētu savas fiziskās īpašības, ir svarīgi tās pareizi lietot un kopt(skatīt te – sudraba kulons). Tas attiecas uz dažāda veida juvelierizstrādājumiem neatkarīgi no metāla un izmantotajiem dārgakmeņiem vai pusdārgakmeņiem. Kvalitatīvas rotas ne tikai ilgi kalpos, bet izskatīsies gana gaumīgi pie jebkura tērpa un jebkurā dzīves situācijā.

KĀDUS AKCENTUS IR IESPĒJAMS IESTRĀDĀT ROTĀS?

Kaklarotas un gredzeni noteikti ir populārākie rotaslietu veidi, kādus izvēlas iegādāties klienti Latvijā. Kā populārāko dārgmetālu var minēt zeltu un sudrabu un to labprāt valkā kā sievietes, tā vīrieši. Šīs līdera pozīcijas sudrabs dala ar zeltu, kas ir tik pat populārs, īpaši vecāka gadagājuma klientu vidū. Prasmīgam juvelierim būs pa spēkam tikt līdzi klientu domu lidojumiem, vēlmēm un vajadzībām, izmantojot arī ne tikai dārgakmeņus un pusdārgakmeņus, bet arī dažādus dabas dotus elementus, kuriem daudzi no mums vienkārši paietu garām, piemēram, jūras izskalotus stikliņus.

KĀ PAREIZI KOPT SUDRABA ROTAS?

Pareiza rotu kopšana paildzina to kalpošanas laiku un tās nav nepieciešams nest remontēt. Ir iespējams arī pārkausēt esošās rotas, kas savu laiku nokalpojušas vai vairāk netiek lietotas, lai radītu ko pavisam jaunu. Ja nepieciešams pārveidot rotas, piemēram saīsināt kaklarotas vai samazināt gredzena izmērus, juvelieris noteikti spēs palīdzēt arī šādā gadījumā. Ir atrodami dažādi līdzekļi, ar kuriem iesaka kopt un tīrīt dažāda veida rotaslietas, taču labākos risinājumus ieteiks meistars.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *