Okulists galvaspilsētā un visā Latvijas teritorijā

Okulists – acu ārsts jau ir viens no speciālistiem, kas būtu jāapmeklē reizi gadā. Īstenībā bērniem, piemēram, acu ārsts jau ir nepieciešams un pat dažās skolās speciālists var atbraukt uz pašu izglītības vietu. Mēs, bez šaubām, vēlamies, lai mūsu acis izmeklētu profesionālis, kurš spēs ieraudzīt arī vismazāko problēmu(skatīt šajā mājaslapā, lai uzzinātu daudz vairāk – https://www.redzesparbaude.lv/oftalmologs-acu-arsts-berniem/). Ikgadēja redzes pārbaude ļauj diagnosticēt novirzes to sākuma stadijā, tādējādi iespējams izvairīties no veselības problēmām. Kā tieši izvēlēties speciālistu un uz ko tieši akcentēt uzmanību, mēģināsim noskaidrot tālāk.

Vai, piemēram, optometrists un, piemēram, oftalmologs būs viens un tas pats?

Acu redzes pārbaude – kas šo pakalpojumu var veikt profesionāli? Agrāk mēs gājām konkrēti pie okulista, bet tagad šī kvalifikācija ir dažādota, parādījās tādas profesijas, kā oftalmologs un arī optometrists. Ko tieši viņi dara, kā arī ar ko gan atšķiras savā starpā, nav skaidrs. Oftalmologs acu ārsts, kurš veic var teikt, ka pilnu darba spektru, kas saistīts tieši ar redzi. Izdalīta specialitāte jau ir oftalmologs-ķirurgs: minētais speciālists pilda redzes koriģējošās operācijas. Oftalmologs var veikt acu pārbaudi un diagnostiku, nozīmēt ārstēšanu, savukārt jau pēc operācijas, ārsts palīdz ārstēt sistēmiskas slimības, kas veicina acu slimības (kā piemēram, diabēts, artrīts). Savukārt, piemēram, optometrists sniedz pamata redzes aprūpi. Arīdzen viņa pienākumos tiek iekļauta acu pārbaude, kā arī slimību diagnosticēšana, viņš neārstē, taču var izrakstīt koriģējošās brilles un arī kontaktlēcas, veikt izmeklējumus, sniedz neatliekamo palīdzību. Ja izmeklējuma brīdī optometrists konstatē būtiskas problēmas pazīmes, viņš nosūtīs pacientu pie oftalmologa, lai nozīmētu īsto ārstēšanu. Taču vēl viens diezgan nozīmīgs speciālists būtu optiķis, kas, savukārt, atrod piemērotās lēcas, apskatot un tad interpretējot acu ārsta nozīmēto recepti. Optiķis ne tikai taisa, bet arī pēc vajadzības veic briļļu remontu.

Kur tad vai kādā veidā meklēt redzes ārstu?

Tad, kad būs vajadzīgs acu ārsts, pats pirmais, kas ir jāizprot – nepieciešama ārstēšana vai parasta acu pārbaude. Tādējādi arī sapratīsiet, kāds tad ārsts nepieciešams – oftalmologs vai optometrists. Optometrists izkontrolēs acu redzi, savukārt oftalmologs acu ārsts veiks ārstēšanu. Savukārt, ja jūtat, kad koriģējošās brilles palikušas par vāju, var būt, ka tieši Jums pat pietiks arī ar optiķi – optometristu, kurš spēs pārbaudīt redzi, kā arī uzreiz izgatavot brilles. Katrā gadījumā, kā oftalmologs, gan optometrists jau ir medicīniskā persona un tiem jau ir jābūt sertifikātiem, ko iespējams pārbaudīt. Nākamais būs sameklēt atsauksmes par acu ārstu. Nenoliedzami, ir parocīgi, kad iespējams digitāli pierakstīties tieši uz konsultāciju, kā arī mājas lapā atrast izmaksas acu pārbaudei. Acu redze ir un būs nozīmīga lieta, tāpēc tā būtu jāuztic vienīgi profesionālim.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *