LIETO SAULES SARAŽOTO ELEKTRĪBU SAVĀS MĀJĀS

Saules paneļi ir viena no izplatītākajām alternatīvās enerģijas uzkrāšanas sistēmām. Viena no iespējām ir saules enerģijas kolektori, kas uzstādīti uz mājas jumta vai pagalmā. Uzkrātā saules enerģija tiek pārvērsta elektrībā un to var lietot gan kā alternatīvu elektroenerģijas avotu, gan kā centrālo enerģijas avotu. To, cik lielā apmērā saules uzkrātā enerģija var tikt lietota mājsaimniecībā, nosaka uzkrātās enerģijas daudzums, kas, savukārt, ir atkarīgs no paneļu izmēriem un daudzuma. Izvēloties šāda veida alternatīvās enerģijas uzkrāšanas veidu, ir jābūt aktīvam Sadales Tīkla pieslēgumam(ielūkojies šajā vietnē – https://www.ivsolar.lv/). Lai tiktu uzkrāta elektroenerģija, nav vajadzīgi konstanti saulaini laikapstākļi, kas nozīmē to, ka enerģija tiek uzkrāta visa gada garumā, arī mākoņainā laikā. Lai saprastu vai šāda veida enerģijas ieguve ir piemērota, iespējams izmantot aprēķina kalkulatoru.

VAI VAR IZBŪVĒT VAIRĀK PANEĻU KĀ NEPIECIEŠAMS?

Lieliski, ja iespējams izmantot personīgos finanšu līdzekļus izdevumu segšanai, taču liela daļa pakalpojuma sniedzēji sadarbojas ar bankām un kredītiestādēm, lai saules paneļu uzstādīšana būtu pieejama daudz plašākam interesentu lokam. Pirms lēmuma pieņemšanas, katrs var izdarīt nelielus aprēķinus par to, kādas varētu būt aptuvenās uzstādīšanas izmaksas. Vērā jāņem šādi rādītāji: vidējais gadā patērētās elektroenerģijas daudzums, paneļu skaits, vieta kur tie tiks ierīkoti. Svarīgi saprast, ka nav nepieciešams uzstādīt vairāk paneļu nekā nepieciešams un saražot vairāk elektrības kā vajadzīgs. Latvijā saules enerģiju ir iespējams izmantot divējādi – uzreiz no sava tīkla, tas būs izdevīgi, ja patēriņš dienā un vasarās ir liels, vai arī izmantot NETO sistēmu, kas nozīmē, ka saražotā enerģija tiek atdota kopējam tīklam un izmantota šādā veidā. Ja ņemam vērā aktuālās elektroenerģijas cenas, tad šāda veida investīcija sāks atmaksāties pēc 10 gadiem. Cenas par uzstādīšanu svārstās, bet vidēji no 6 – 10 tūkstošiem eiro.

CIK ILGI UZSTĀDA SAULES PANEĻUS?

Protams, visa veida sagatavošanas darbi un montāža, notiek iepriekš apskatot objektu un nosakot individuālus risinājumus. Tikai pēc tam tiek veikta būvprojekta izveide. Ierīkošanas process nav ilgs – vienu vai divas dienas, savukārt, visu dokumentu savākšana gan ir laikietilpīgāks process. Nevajag aizmirst apmeklēt būvvaldi, lai saskaņotu projektus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *