Ko Tavi apavi stāsta par tevi?

Sarkanas sandales? Mednieku zābaki? Atsperīgas kedas? Varbūt pufīgas iešļūcenes? Kurš apavu pāris atbilst tavai personībai? Ikdienā mēs skrienam viens otram garām pa pelēko trotuāru, pa kuru soļo, slīd un maršē mūsu zolēm aprīkotie ceļabiedri – apavi. Lai arī ir ļoti patīkami novilkt kurpes un pabrist pa smiltīm, mēs tomēr pārsvarā esam savas pēdas ietērpuši apavos. Tie mūs nes caur ikdienas gaitām, svētkiem, profesionāliem sasniegumiem, galu galā – kāzām, bērēm un pat prezidentu inaugurācijām. Šie uzticamie biedri var būt gan aksesurārs, gan darbarīks, gan statusa simbols. Apavus mēdzam pieskaņot noskaņojumam, laika apstākļiem, notikumiem, vai arī apgriezti – apavu pāris var būt galvenais faktors visa tēla stilam. Lai arī kādiem apaviem cilvēki dotu priekšroku, tie ir neaizstājama mūsu ikdienas sastāvdaļa, kuru nereti nenovērtējam gana augstu.

Katram priekšnamā ir rinda ar apaviem: ikdienas apavi, sporta apavi, brīvā laika apavi, svētku apavi, mājas apavi. Katram pārim ir tā misija, bet tās var arī pārklāties. Uzņēmēji ir izveidojuši tehnikas un dizainu, kas ļauj vienam apavu pārim kalpot dažādos veidos. Ērti apavi sportam ģeld arī iepērkoties, bet neitrālas balles kurpes var uzvilkt arī darbā birojā. Apavi bērniem dizaina ziņā arvien līdzinās pieaugušo apaviem, bet vīriešu apavi un sieviešu apavi arvien biežāk ir savstarpēji maināmi. Sporta apavi ir ļoti iecienīti jauniešu vidū, tos ikdienā nēsā gan meitenes, gan zēni. Arī mugursomas ar sportisku dizainu ir kļuvušas par mājvietu skolas piederumiem nevis treniņa apģērbam. Modes radītāji nebaidās būt radoši ar apavu mākslu – dizaineri iedvesmojas no 20. gadsimta deviņdesmitajiem gadiem, lai moderniem jauniešiem piedāvātu spilgtus un vienreizējus apavus.

Par laimi visiem tiem, kas mīl iegādāties apavus, mūsdienās tīmeklī pieejamie apavu veikali ir radījuši lielisku iespēju ļoti viegli izvēlēties sev tīkamo kurpju pāri. Parasti šādās mājaslapās apavi sakārtoti pa vienkāršām meklēšanas kategorijām: vīriešu apavi un sieviešu apavi, apavi bērniem, brīvā laika apavi, ielas apavi, mājas apavi, sporta apavi, puszābaki un garie zābaki, augstpapēžu kurpes un balerīnkurpes. Apavus var šķirot pēc krāsas, izmēra, fasona un funkcijas: ziemas apavi, slēgti apavi, ar platformu vai bez tās.  Šāda detalizēta škirošanas iespēja ir brīnišķīga priekšrocība, jo fiziska veikala apmeklējuma laikā mēs spējam izvērtēt plauktos sakārtotos apavus tikai virspusēji, arī meklēšanas process ir laikietilpīgs, ja neorientējamies konkrētā veikala izkārtojumā. Praktiski katram veikalam tirdzniecības vietās vienlaikus pieejams arī interneta veikals, kas piedāvā vieglu iepirkšanos arī patērētājiem, kuriem tuvumā nav pieejams konkrētais apavu veikals. Interneta veikali ļauj mums arī iegādāties apavus no tādiem dizaineriem, kuri nav pieejami vietējā tirgū. Protams, tīmeklī pasūtīti apavi tiek piegādāti ar pastu vai kurjeru, tādēļ gaidīšanas laiks var aizņemt pat vairākas nedēļas, bet, kad pasūtījums ir klāt  – tie ir īsti ziemassvētki pēdām!

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *