Kam tad jāvērš vērība, kad skataties iekšdurvis vai ārdurvis?

Meklējot durvis, mēs visi bieži vien pievēršam uzmanību tikai to ārējam veidolam. Taču, lai jau nodrošinātu ne tikai labu izskatu, taču arī praktiskumu, drošību un arī siltuma taupību, ir būtiski piemeklēt pareizās ārdurvis un iekšdurvis, kā arī piemērotu furnitūru. Šinī rakstā skatīsim, kādas durvis būtu atbilstošas dažādām vajadzībām un atbildēsim uz jautājumu, kā atrast atbilstošu durvju furnitūru, kas tad padarīs durvis vēl funkcionālākas.

Metāla, koka vai PVC durvis – kuras būtu piemērotākās?

Pats pirmais būtu jāsaprot, no kāda materiāla izvēlēties iekšdurvis un vēl svarīgāk ārdurvis. Katram materiālam ir savi plusi un arī mīnusi, tāpēc būtu svarīgi padomāt jau par to, kas tieši Jums vislabāk atbilstu.
Durvis no koka – asociējas ar siltumu un mājīgumu. Tās piešķirs mājai siltumu un estētisku pievilcību. Tomēr koks ir regulāri jākopj, lai izvairītos no bojājumiem, kā arī krāsas izbalēšanas. It īpaši tas attiecas uz ārdurvīm, kur visu laiku durvis ietekmē ārējie faktori.
Metāla durvis ir par drošību un izturību. Durvis no metāla aizsargā pret ielaušanos un laikapstākļu ietekmes. Tomēr tās varētu šķist aukstas, pie tam tāda veida durvis ir labi jākopj, lai varētu novērst koroziju. Parasti no metāla tiek ražotas tieši ārdurvis mājām un dzīvokļiem.
PVC durvis – vieglas un viegli kopjamas. Turklāt tās ir izturīgas pret mitruma ietekmi un arī laikapstākļiem, taču PVC durvis izskatās diezgan parastas, ja salīdzina ar citiem materiāliem. Tādēļ bieži vien tās apvieno ar stiklu, padarot koptēlu vieglāku.
Durvis no stikla – visbiežāk stikla iekšdurvis ir stilīgs un moderns variants. Taču tās viegli sasist un arī tās ir regulāri jākopj.

Durvju furnitūra – kam tad pievērst vērību?

Ir iespējams, ka neesat aizdomājušies, bet meklējot iekšdurvis vai ārdurvis, ne mazāk svarīga lieta ir arī durvju furnitūra. Priekš tam, lai durvis ir stilīgas un arī praktiskas, izvēloties durvju furnitūru tiešām ir vajadzīgs veikt pareizu izvēli. Izvēloties furnitūru durvīm, svarīgākais ir piemeklēt tādu, kas atbilst Jūsu vēlmēm. Pārliecinieties, ka pati furnitūra ir droša – slēdzenes kvalitatīvas un ir no pārbaudītiem ražotājiem. Furnitūrai ir jābūt arī estētiski pievilcīgai un jāiekļaujas Jūsu budžetā. Atceraties arī par kopšanu un izturību. Durvju furnitūrai jākalpo ilgi un labi. Pieskaņojiet furnitūru kopējam mājas stilam, lai jau iekšdurvis vai ārdurvis ir ne vien praktiskas, bet vienlaicīgi arī pievilcīgas un izturīgas.

Jums tagad ir zināms, kādi ir durvju materiāli un arī kāda furnitūra ir pieejama, taču ir grūti veikt izvēli? Noteikti jautājiet speciālistiem padomu! Vienīgi profesionālis, uzklausot Jūsu vēlmes, spēs ieteikt opciju, kas derēs tieši Jums. Nav svarīgi vai tiek izvēlētas iekšdurvis vai ārdurvis, pārbaudīta durvju pārdošanas vieta būs Jūsu galamērķis. Izpēties atsauksmes un dodaties pie durvju dīlera vai ražotāja, kur Jums spēs piedāvāt arī durvju uzstādīšanu.  Protams, kad tiek meklētas ārdurvis vai iekšdurvis, cena ir ne mazāk svarīga. Taču durvis būs ilglaicīgs un labs pirkums, ja tās uzstādīs tiešām labs meistars. Izvēli veiciet apsvērti un tad durvis varēs priecēt Jūs ilgus gadus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *