Kāds tad jumta segums uz šodienu ir labākais?

Jumts, kā arī šī jumta konstrukcija aizņem būtisku vietu ēkas būvniecības budžeta skaitīšanā, tā kā to var to varētu uzbūvēt dažnedažādu un var tikt izmantotas kopnes kā dizaina elements. Atšķirīgie jumta konstrukcijas veidi atšķiras viens no otra, ietekmējot būvniecības izmaksas, kuras var būt {kā pieņemamas kā atbilstoša}, gan arī pretēji – nesaprotami lielas. Pats jumta segums kā arī tā slīpuma leņķis ietekmē arī bēniņu iekārtošanas iespējas un veido pašas ēkas izskatu. Kā arī nedrīkst aizmirst, ka arī jumta siltināšana spēlē nozīmīgu lomu visā būvniecības procesa īstenošanā.

Uzzini vairāk – https://marupesjumti.lv/

Jumti kā arī to tipi

Šodien jumta konstrukcijas veidi pastāv dažādu veidu, bet vispopulārākie uz šodienu ir vienslīpnes un arī divslīpņu jumti. Turīgākiem klientiem vairāk tīk jumta konstrukcija pēc franču stila, kas ir mansarda jumts, tā kā šeit var tikt ierīkota papildus telpa priekš istabas bēniņos. Šajā gadījumā jumta siltināšana ieņem 1.vietu. Bez šaubām ikviens ir pamanījis, ka tieši sērijveidu dzīvokļu mājām ir plakani jumti, kur jumta segums visbiežāk ir no bitumena. Bet specifiskāka jumta konstrukcija prasa citu segumu, kā piemēram, labs variants ir dakstiņjumts. Šī veida jumta segums būs izturīgs pret jebkāda veida vides ietekmi un kalpos no 50-100 gadiem.

Kopnes vai arī jumta spāres?

Gan jumta spāres, gan to konstrukcija sastāv no mauerlata, ka arī no tādas konstrukcijas, kas padara visu sistēmu izturīgu un stingru: šķērs stieņi, statņi, bet pašas spāres izvietotas pa slāņiem. Modernas koka kopnes var izcelties ar to, ka viņu pamati šādas slodzes neizjūt. Kopnes pamats vienlaicīgi kalpo kā grīdas sijas un arī kā atbalstošā funkcija. Turklāt, izmantojot spiedes, dioganāles un arī stiepšanu, speks sadalās pa visu kopni. Protams, te ir skaidri redzams, ka jumta kopnes ir jumta kopnes būs izturīgākas nekā jumta spāres to klasiskajā versijā, pie tam daudz lētākas. Tajā pat brīdī tagad var būt pirkta apvienota konstrukcija jumtam, tādējādi tiek iegūtas priekšrocības no abiem variantiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *