KĀDĒĻ SVARĪGA KOLAGĒNA SINTĒZE ĶERMENĪ?

Ne tikai kolagēns, bet visi ķermenī atrodamie proteīni, spēlē noteicošo lomu cilvēka ķermenī un bioķīmiskajos procesos. Tas ir atrodams jebkuras dzīvas būtnes šūnas, īpaši daudz skrimšļos un kaulos. Lai arī kolagēns mūsu ķermenī ir atrodams dabiski, ar vien biežāk parādās dažāda veida informācija par to, ka nepieciešams to uzņemt papildus, lai veicinātu savu veselību, uzlabotu ādas elastību, veicinātu smadzeņu darbību un visādi citādi ne tikai aizkavētu novecošanās pazīmes, bet arī palīdzētu savam ķermenim.

Šeit veikalu plauktos kolagēnu varam atrast pievienotu dažādiem funkcionālās pārtikas produktiem, kosmētiskajiem un higiēnas līdzekļiem, kā arī aptiekās un internetā, uztura bagātinātāja formā, taču to var uzņemt arī ar pārtiku.

VAI KOLAGĒNS ATTIECAS TIKAI UZ ĀRĒJĀ IZSKATA UZLABOŠANU?

Proteīni katras dzīvas būtnes šūnu pamatā, tādēļ to nozīme ir neapstrīdama. Kolagēns nav tikai “skaistuma proteīns” kā to gribētu definēt un mums pārdot skaistumkopšanas industrija. Daudzi nemaz nezin, ka no visiem organismā esošajiem proteīniem tieši kolagēns sastāda 35%. Tā ir saistviela un nodrošina pareizu muskuļu, skrimšļu un locītavu elastību, matu, nagu un kaulu stiprumu un ir pamatā visiem bioķīmiskajiem procesiem cilvēka ķermenī. Organismā kopumā ir 28 dažādi kolagēnu tipi, kas atrodas atsevišķās ķermeņa daļās un atbild par šūnu pareizu attīstību un funkcionēšanu. Radzenē un dažādos iekšējos orgānos varam sastapt pirmās pakāpes kolagēnu. Otrā tipa kolagēns ir atrodas skrimšļos un acs stiklveida ķermenī, savukārt 3.tipa kolagēns ir atrodams ādā asinsvadu sieniņās, un tā šo sarakstu varētu turpināt ilgi. Kolagēns aktīvi ķermenī tiek ražots līdz 25 gadu vecumam, taču pēc tam, ražošanas tempi mazinās un organisms pārtiek no uzkrātajām rezervēm, kas agri vai vēlu izsīkst un tiek saražots mazāk kā nepieciešams patērēšanai. Tādēļ arī kolagēna papildus uzņemšana ar uztura bagātinātāju palīdzību ir jāsāk, aptuveni, 30 gadu vecumā.

KĀ KOLAGĒNU PAPILDUS UZŅEMT AR PĀRTIKU?

Augu un dzīvnieku valsts produkti ir tie, no kuriem tiek iegūts uztura bagātinātājs, ko lietojam ikdienā. Kolagēna pulveris savā sastāvā ietver kolagēnu, kas atrodams dzīvnieku un zivju organismos. Kolagēns tiek iegūts no subproduktiem, kauliem un skrimšļiem, jo tieši šeit kolagēns ir atrodams visvairāk. Kolagēns ir atrodams arī ikdienas pārtikas produktos, ko var viegli pagatavot vai atrast veikalos, tostarp, arī dažādās piedevās un pat kakao.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *