KĀ PAREIZI VEIDOT CV UN MOTIVĀCIJAS VĒSTULI?

CV online rakstīšanas paraugi ir ļoti pieprasīti. Lai gūtu ienākumus, ir nepieciešams darbs un dažāda veida darba vakances ir aktuālas gan tiem, kuri atrodas bezdarbnieka statusā, gan tiem, kuri lūko pēc profesijas maiņas vai kā savādāk vēlas mainīt savu ikdienas rutīnu. Daudziem šķiet, ka pēc iespējas bagātīgāks CV, nodrošinās lielākas iespējas izturēt atlasi uz konkrēto vakanci, taču, tā nebūt nav. Vakancei atbilstoša informācija par kandidātu pasaka daudz vairāk un nostāda viņu pozitīvā gaismā(vairāk informācijas šeit – darbs loģistikā). Aktuālās vakances tiek izvietotas sociālajos tīklos, darba devēju interneta vietnēs, nodarbinātības aģentūru lapās un arī sludinājumu portālos. Kandidāta motivācijas vēstule un CV ir normāla prasība darba devēju vidū. Tas ir vieglākais veids, kā darba devējam pārliecināties par kandidāta kompetenci.

KĀDA TIPA INFORMĀCIJA PAR SEVI IR JĀNORĀDA DARBA DEVĒJAM?

Ir darba piedāvājumi, kuru pieteikums paredz motivācijas vēstuļu pievienošu, taču daudziem nav skaidrs kādēļ. Šādā veidā darba devējs pārliecinās par kandidāta nopietnību darba veikšanas sakarā. CV un motivācijas vēstuļu paraugi ir atrodami internetā, pie tam – dažādās valodās. Ja korekti tiek izpildīti visi darba devēja lūgumi, automātiski palielinās iespējamība, ka tiksiet uzaicināts uz pārrunu otro kārtu.

KĀDA INFORMĀCIJA JĀŅEM VĒRĀ MEKLĒJOT DARBU ĀRZEMĒS?

Darbs ārzemēs nav kļuvis mazāk populārs. Cilvēku vēlme piepelnīties, iekrāt un izmēģināt ko jaunu, nav mazinājusies. Dzīvojot informācijas laikmetā, nav problēmu ar atsauksmju vai informācijas atrašanu par konkrētu darba devēju vai darbā iekārtošanas aģentūru ārzemēs. Lai izsvērtu visus par un pret sadarbībai, atsauksmes par aģentūru un piedāvātajām vakancēm ir obligāti jāpārbauda. Katras valsts nodarbinātības likumi un noteikumi mēdz atšķirties, tādēļ, ja meklējat darbu ārzemēs, ar tiem iepazīties nenāks par sliktu. Darbs ārzemēs palīdz iegūt pieredzi un nodibināt jaunus kontaktus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *