Kur šogad nonāks hokeja un futbola kausi?

2019.gads mūs lutina ar dažādām sacensībām un notikumiem. Līdzjutēji no visas pasaules varēs sekot līdzi virknei sporta sacensību dažādās kategorijās. Protams, ka visiem ir liela interese par gada lielajiem notikumiem, kas ir UEFA čempionu līga un Pasaules čempionāts hokejā.

Latvijas fani noteikti jau gatavojas un plāno labākos veidus, kā sagaidīt Latvijas hokeja izlases cīņas maijā. Tulīt pēc tam varēsim sekot līdzi arī notikumiem futbolā. Starptautiskā mērogā noteikti jāpiemin arī Pasaules čempionāts biatlonā, Pasaules čempionāts ziemeļu slēpošanā un, protams, FIBA Pasaules kauss. Aprīlī tepat Latvijā notiks arī Latvijas čempionāts šahā. Līdz ar plašajiem sporta notikumiem, savu popularitāti gūst arī totalizators internetā, kuru piedāvājumā ietilpst arī dažādi totalizatoru bonusi.

Futbola pasaules prestižākais notikums noteikti ir UEFA čempionu līga, kura ik gadu notiek jau 65.reizi. Turnīra aizsākumi meklējami 1955.gadā, kad savā starpā sacentās sešpadsmit Eiropas valstis: Itālija, Francija, Spānija, Zviedrija, Šveice, Austrija, Dānija, Rietumvācija, Portugāle, Sāra, Skotija, Ungārija, Dienvidslāvija, Nīderlande, Polija un Beļģija. Spānijas komandas Real Madrid spēlētāja Alfredo Di Stefano vadībā komanda izcīnīja čempionu titulus veselus piecus gadus pēc kārtas. Šo rekordu Real Madrid noslēdza ar vēl vienu rekordu – uzvarot Eintracht Frankfurt ar 7 iesistiem vārtiem. UEFA čempionu līgas himna ir kļuvusi par visiem zināmu simbolu, tas ir tikpat atpazīstams kā pats kauss.

UEFA čempionu līga 2019 rit pilnā sparā jau kopš 2018.gada 26.jūnija, kad komandas uzsāka kvalifikācijas spēles. Līdz šim  ir iesisti 327 vārti, produktīvākie spēlētāji ir Lionel Messi un Robert Lewandowski, kuri katrs iesituši 8 vārtus. Turnīra iepriekšējo 3 sezonu čempioni Real Madrid ir izstājušies no cīņas kopš spēles ar Ajax, tādēļ ir īpaši liela intriga sakarā ar UEFA čempionu līgas 2019 uzvarētājiem.

Latvijā tik poplārāis sporta veids – hokejs – visvairāk redzams un dzirdams tieši maija mēnesī katru gadu. Protams, tas saistīts ar Pasaules čempionātu hokejā. Jau 83 reizes labākās komandas sacenšas savā starpā par čempionu titulu. Čempionāta aizsākumi meklējami 1920.gadā, kad Starptautiskā hokeja federācija nolēma pirmo reizi rīkot čempionātu kā daļu no olimpiskajām spēlēm. Tā tas turpinājās līdz pat 1968.gadam. Mums tik pierastais komandu iedalījums grupās un divīzijās sākās 1931.gadā, kad labākās septiņas komandas nonāca A grupā, bet pārējas sešas B grupā. Šo vienkāršoto sadalījumu izmantoja līdz pat 1992.gadam. Tā kā hokeja komandu kļuva arvien vairāk, tad nācās izmantot arī dalījumu divīzijās, kuru atpazīstam arī mūsdienu Pasaules čempionātā.

Šī gada maijā, gluži tradicionāli, Latviju pāršalks hokeja vilnis, jo Slovākijā no 10.maija notiks Pasaules čempionāts hokejā. Par čempionāta norises vietām izvēlētas divas skaistas Slovākijas pilsētas  – A grupa spēlēs Košicē, bet B grupa savas spēles vadīs Bratislavā. Latvijas izlase šogad spēlēs B grupā, kurā bez Latvijas atrodas sekojošo valstu izlases: Zviedrija, Krievija, Čehija, Šveice, Norvēģija, Austrija un Itālija. A grupā šogad iekļautas Kanāda, ASV, Somija, Vācija, Slovākija , Dānija, Francija un Lielbritānija. Jāizceļ, ka Lielbritānijas hokeja izlasei šī būs atgriešanās čempionāta elites grupā pēc 27 gadu pauzes. Latvijai šogad paredzētas spēles pret Austrijas izlasi, Šveices izlasi, Itālijas izlasi, Čehijas izlasi, Krievijas izlasi, kā arī Zviedrijas un Norvēģijas izlasi. Veiksmi mūsu sportistiem!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *